Malowanie ścian Warszawa

Malowanie ścian Warszawa

 

Najprostsze czynności przy wykańczaniu wnętrz chcemy niejednokrotnie wykonać sami, licząc na oszczędność pieniędzy. Z doświadczenia naszej firmy wynika jednak, że kalkulacja ta nie zawsze okazuje się trafna. Malowanie pochłania dużo czasu, co odsuwa w przyszłość moment wprowadzenia się do naszego nowego domu czy mieszkania (lub w przypadku remontu utrudnia codzienne funkcjonowanie). Nie zawsze też uzyskany efekt spełnia nasze oczekiwania. Bez stosownej wiedzy i doświadczenia zdajemy się na instynkt lub porady przypadkowych fachowców, z których każdy poleca inne firmy farb i techniki malowania ścian. I tak pozornie prosta czynność urasta do problemu, który wraz z postępem prac przysparza nam coraz więcej kłopotów. Malowanie ścian to końcowy, ale niezwykle ważny element wykańczania wnętrz, a od jakości wykonanej pracy zależy ostateczny efekt wizualny naszego mieszkania. Dlatego należy kilka razy zastanowić się, czy chcemy zabrać się do tego sami, czy wolimy oddać się w ręce doświadczonych fachowców.

Kolorowe, modne wnętrza

Do perfekcyjnego wykonania zadania jakim jest malowanie ścian, potrzebne są przede wszystkim odpowiednie narzędzia. W pierwszej kolejności będą to:

– wałki malarskie (duży i mały – najlepiej z przedłużaną rączką – oraz specjalistyczny wałek do malowania naroży);

– pędzel malarski;

– kuweta malarska i mieszadło do farby;

– folia i taśma malarska;

– dodatkowe akcesoria takie jak szpachelka, nóż, czy papier ścierny.

Malowanie Ścian Warszawa

Już od doboru narzędzi odpowiedniej jakości zależeć będzie efekt końcowy malowania ścian. Do tego dochodzi konieczność zabezpieczenia podłóg (ewentualnie mebli czy grzejników) i okien. Natomiast inne, drobniejsze elementy, takie jak lampy czy gniazdka elektryczne najlepiej zdemontować na czas malowania. Przed jego rozpoczęciem konieczne jest uzupełnienie ewentualnych ubytków w ścianach (i ich przeszlifowanie), oczyszczenie powierzchni oraz zagruntowanie. Dopiero po wykonaniu tych wszystkich czynności należy zabrać się za malowanie, a i to należy wykonać umiejętnie, by kolor pokrywał ściany równomiernie i by krawędzie (np. pod sufitem) były idealne. Dlatego wszystkich, których interesuje profesjonalne malowanie ścian Warszawa oferuje pomoc naszej firmy M.S. Interior! Zachęcamy do współpracy!